Турнир за купата на Спартак София 2022

На 19.11 и 20.11 БК „Спартак София“ ще проведе втория си ежегоден турнир в зала „Св. Георги“. Мачовете ще се проведат в две възрастови групи (U15/U12), като участие ще вземат отборите на БК Левски, БК Спортни Таланти, БК ЦСКА и БК Св. Георги.
Ще има много емоции, изненади и награди за всички участници. Ще се радваме да се видим в залата, за да споделим момента заедно.
Очертава се един голям баскетболен празник!
Програма за събитието може да видите в поста.

Събитието ще се осъществи с подкрепата на Leonessa.bg

За втора поредна година ЦСКА спечели купата на Спартак София!

Шампиони в надпреварата при петнадесетгодишните са БК ЦСКА. На второ място завърши
БК Спортни таланти, на трето – БК Левкси, а четвъртото място зае БК Спартак София.

При дванадесет годишните състезатели първо място си извоюваха играчите на БК Св. Георги.
Второто място бе отличено за БК Спортни таланти. На трето и четвърто място се класираха
БК ЦСКА и БК Спартак София.

Спортният директор на БК Спартак София – Гинко Василев, връчи голямата купа, медали и персонални награди на участниците в турнира.

Индивидуални награди тази година получиха:
MVP – Юлиан Титрийски (БК Левкси)
Най-добра петица – Никола Арабаджиев (БК Спатак София), Константин Танчев (БК Спортни таланти), Борис Гергов (БК ЦСКА),Юлиан Титрийски (БК Левкси), Калоян Колев (БК Спартак София)
Най-преспективен играч – Калоян Колев (БК Спартак София)
Най-добър защитник – Алек Петров (БК ЦСКА)
Най-добър 6-ти играч – Преслав Генов (БК Спартак София)
Любимец на публиката – Никола Стоянов (БК Левкси)
Награда за Fairplay – Петът Манджуков (БК Спартак София)

Важна част от цялото събитие бяха мажоретки от балет Нова, които също получиха награда за най-добър танцов състав.

Благодарение на задружната си игра, играчите се представиха по най-добрия начин и всички получиха медали за участието си.
Спартак София благодари на всички отбори за участието и поздравява победителите БК ЦСКА и БК Св. Георги.